Zanim skomentujesz!

Ze względu na wszechobecny spam blog jest moderowany. Co to oznacza?

1. Komentarze wymagają zatwierdzenia, przez co pojawiają się na blogu z opóźnieniem kilku godzin (jeśli wyjechałem – kilku dni). Autor do czasu zamknięcia strony widzi swój komentarz pomimo niezatwierdzenia. Zamknięcie i ponowne otwarcie strony sprawia, że nie jest on już widoczny. Pojawi się dopiero gdy go zatwierdzę.

2. Blog ma włączone filtry przeciwspamowe. Wychwytują one komentarze zawierające m.in. zdefiniowane przeze mnie słowa (wulgaryzmy i nie tylko) oraz numery IP osób spamujących. Takie komentarze nie są mi przedstawiane do zatwierdzenia. W zależności od tego co zawierają system kieruje je do folderu SPAM (skąd są automatycznie usuwane po 24h) lub od razu bez mojej ingerencji usuwa je (bardziej trafnie byłoby powiedzieć – w ogóle ich nie zapisuje). Tak więc proszę spamerów o powściągniecie się od pisania – ani ja, ani nikt waszych wypowiedzi nie zobaczy. Szkoda waszego czasu.

3. Jeśli ktoś spamował przez co trafił na „czarna listę” a potem się poprawił i zaczął pisać z sensem musi niestety liczyć się z tym, że jego komentarze także nie ujrzą światła dziennego, gdyż jak pisałem w pkt. 2 blog sam będzie usuwał jego wypowiedzi bądź kierował je do folderu SPAM. Jeśli taka osoba będzie miała szczęście i zajrzę do folderu SPAM w ciągu 24h to taki sensowny komentarz oczywiście zatwierdzę. Jednak przyznam – do spamu zaglądam bardzo rzadko, więc szansa na „uratowanie” wypowiedzi jest nikła…

Do komentowania gorąco zachęcam – od tego są blogi, aby je komentować:-)

Dziękuję za uwagę.